Categories
5X5

5X5 Cyberpunk 2020

5X5 Cyberpunk 2020

Co dělám:

V Xianu se vysoké školy začaly shánět po vyuřujících češtiny, rozeslal jsem pár životopisů a uvidím jestli budu příští semestr zase za katedrou. Našel jsem novou partu nerdů, se kterýma se scházíme za Prahou na hraní Cyberpunk 2020 (CZE). Oční mi diagnostikoval Blefaritidu(CZE) takže se denně pokouším masírovat oční víčka a přikládat obklady = „exercise in futility”. Svou dovolenou jsem vyplýtval na epickou akci Dornhofacht, kde jsem se konečně potkal F2F s kamarády co znám z Putyky. Nejsilnějším zážitkem pro mě pak bylo 4h hraní systému 10 svíček (CZE).


Na co koukám:

Gordon Ramsay – 50 tipů do kuchyně –  Nevím na čem Gordon frčí,  nebo jestli se mu chce opravdu hodně na záchod :-), ale jeho kulinářské tipy se hodí i kuchaři bez 2 pod kůží. Některé znáte, některé nepraktikujete a některé uslyšíte poprvé. Ať vám alespoň 3 přijdou v kuchyni vhod. Mě určitě ostření nože, porcování kuřete, pokojová teplota pro smažení masa a rýže s citronem.


Co mě zaujalo na Internetu:

ulekare.cz – Služba stojí 250 Kč, ale může jí hradit zaměstnavatel nebo pojišťovna. Jedná se o online objednání k lékaři ve vašem okolí. Pohodlná služba kde stačí vplnit základní udaje jako mail a telefon, vybrat jakého lékaře hledáte a v jaké lokalitě. Operátoři za vás všechno vyřeší buď prostřednictvím mailu nebo telefonu a objednají vás ná vámi preferovaný termín. Den před návštěvou lékaře vám příjde SMS s přípomínkou, telefonem a adresou lékaře.


Co poslouchám:

Shinzo – Bad idea(Quickdrop remix) – Pomalý nástup se skvělým vokálem, navozuje atmosferu divokého západu, country, ale skvělým postupným nástupem a brutálním dropem přejde v EDM. Jak rychle se rozjede tak rychle skončí. Chytlavá melodie, dobrý beat a skvělý text jsou zárukou desítek přehrání. Za mě tom podzimní song a děkuji DJcotts za inspiraci.  


Co Vařím:

Nový přírustek máte v Holistrově kuchařce – Tofu s červenou čočkou a mrkví, ale ten správný recept je na Bílého rusa. Na Fachtu jsme se rozhodli popít trochu dekadentně a tak jsem pořídili pořádnou vodku, Kahluu a 30% smetanu. K tomu trocha ledu a dopadlo to tak, že po 2 drincích jsme byli pěkně vymetení 🙂 
White Russian (ENG)
vodka 4 cl (původně 5)
Kahlua 3 cl
smetana 2 cl
led – hodně
krátké brčko nebo něco na zamýchání

  • Naplňte whiskovku ledem, přidejte vodku, kahluu a polijte smetanou. Podávejte s brčkem nebo s dřívkem na zamýchání. Ze začátku pěkně ostré (i v odlehčené holistrově verzi) a ke konci osvěžující. Long drink.

Přátelé a kamarádi mějte se famfárově.