Categories
Blog

Day 6 – Lijiang

Další international youth hostel se pro nás stává útočištěm na dvě noci. Ještě před ubytováním raději kontroluji kvalitu sociálních zařízení. Musím konstatovat, že kluci v Lijiangu se starají o poznání lépe a je tu velmi čisto. Bydlíme jen nekolik desítek metrů od starého města…

Plánů je na dnešek několik. Vzít auto a jet do Hu tiao xia,  podle průvodce projít několik památek ve městě nebo se podívat na pamětihodností v okolí. Východ slunce si užíváme na verandě s čajem a pecivem. Příjemná změna. Kromě jídla je třeba se postarat take o špinavé prádlo. Standartne je v iyh k dispozici pračka. Klíč je k vyzvednutí na recepci a když poprosite dají vám I trochu prášku. Bereme to hopem, rychlí režim, studená voda a zdimani. Na dvorku už visi hromada prádla ostatních cestovatelů. Vrtá mi hlavou jestli se to moje oblečení během dne neztratí.

Výlet do Hu tiao xia jsme odpískali. Je to pres 100 km tam a zpět a zas tak moc tam toho k videni nebude. Yangtze ie nádherná řeka, především ve svém horním toku, ale prohlidli jsme si jej už včera při prejezdu z Lu gu lake. Volíme kola. Primo v hostelu mají k zapůjčení 4 horská kola. Zapujcka na celý den vyjde na 30 rmb. Bílá, modrá, černá a cervena. Všechny barvy vyráží na celodenní výlet směrem k snezne hoře. Není to prosím žádný zpecificky název hory nýbrž jednoduché pojmenování hory jejíž vrcholek je zasněžených po celý rok.

Ještě ve meste, před opuštěním zastavěné oblasti objevujeme úplně náhodou objevujeme…Záte to: "Hele, co je támhle za tim naspem? Jedem se podívat!" Překonání vysokého naspu je trochu fuska. Zapujceny bicykl mi skuci pod nohama a několikrát přeskoci převod. Jsem nahoře…Qui xi slouží jako zásoba pitné vody pro město, ale jeho hlavní devizou je atmosféra jež na vas dýchne když jej poprvé spatrite. Uměla vodní plocha je umně zasazena do okolní krajiny a i přesto, že necelých 20m od vas je rusna 4 prouda silnice, mate pocit instantní svěžesti. Průzračně čistá voda primo vybízí ke koupání. Koketujeme s myslenkou koupání v Yangtze už několik dni, ale nevychází čas a nebo není dostatek prostoru pro realizaci. Zde je perfektní místo a příležitost.

Nemáme žádné vybavení, teplota vody je hluboko pod koupacim průměrem a ve vodě nikoho nevidíme. Rozhodování bylo těžké, ale jak pravý jeden dobriý přítel:"Když už si nad tim začal přemýšlet, udělej to!" (Poznámka autora: Neplatí pro psychicky labilní jedince).

CLR zase spatří můj belostny břich a v rámci pravidla 3 vteřin se vrham do křišťálové vody. Aaaaa…to je klada!! Tomu se snad vyrovná jen ledovcove jezírko na Lofotach. Jedno, dvě, deset temp… chlad se zakusuje hluboko do nohou I rukou. Ještě pet temp a pálim z vody pryč. I presto, že fouká silny vítr, je mi venku příjemněji nez ve vodě. Ručník nahrazuje plátěná taška co vůbec nesaje. Brilantne zvracena mysl dostává nápad…az se sam sebe lekam…ruka už tahá arafatku a automatickymi pohyby vysousi to co vítr zatím nestačil. Arafatka poslouží ještě jednou, když se soukam ze spodaru. Preci jim tu neukazu úplně vsechno bile co na me vyrostlo. Ještě že su tak hubené, hehe.

Je skoro půlnoc, jási užívám Fireflies od Owl city a musím udržovat řidiče při vědomí…Dobrou s kobrou.

Sent from my HTC Desire VT