Categories
5X5

5X5 České hnízdo v Číně

Šťastné a Veselé Vánoce 2019

Měsíc se sešel s měsícem a já vám přináším další informace o tom jak buduji české hnízdo v Číně, co mě zaujalo na Internetu, co poslouchám, na co koukám a co jsem si koupil. Událo se toho samozřejmě mnohem více, ale na to už v oběžníku není místo. Pro fotky sjeďte do spodní části příspěvku a pro více informací mě kontaktujte…moje číslo(mail) je pořád stejný 😀

5X5 České hnízdo v Číně

Ahoj vespolek,

Šťastné a Veselé Vánoce 2019

Měsíc se sešel s měsícem a já vám přináším další informace o tom jak buduji české hnízdo v Číně, co mě zaujalo na Internetu, co poslouchám, na co koukám a co jsem si koupil.

Fotoreport je na: 5X5 České hnízdo v Číně.

 

Co Dělám:

Kvůli nemoci jsem přestal na 14 dní cvičit a už je z toho měsíc bez posilovny (chodím jen sporadicky běhat 5km každý čtvrtek a shyby). Trénink Luckyho je o nervy, ale už se psík naučil sedni, ke mě, aport se zalehnutím a vyběhnout schody zpět domů. Příkazy poslouchá ovšem jen v čínštině a jeho zvyk kadit v suchu na dlaždice se ho zatím drží jako klíště. Založil jsem České Doupě – 捷克窝 kde společně s kolegy a studenty hrajeme 1 týdně Dungeons and Dragons (CZE) v angličtině. V pátek budu pořádat vánoční besídku, na kterou jsem pořídil stromeček (JO JE UMĚLEJ!), svíčky, jablíčka a stáhnul Anděla páně (CZE) a české tradiční koledy (CZE).


Co mě zaujalo na Internetu:

Chinefluence (CZE) – Projekt vyhodnocující vliv Číny na svět a provázanost její politiky a ekonomiky v Evropském kontextu, především pak zemích V4 – Polska, Maďarska, Slovenska a Česka.  Projekt publikoval několik studií a je poměně pěkným důkazem, že reprezentace dat výzkumu je možná přehledně i v CR.


Na co koukám:

Film: Lovci Hlav (CZE)- Severská filmografie není tak produktivní jako třeba ta Severoamerická, ale pokud už Norové něco natočí stojí to za to. Dobrá kamera, skvělá atmosféra, velmi pěkné zpracovaní bez zbytečných efektů. Nasmějete se, ustrnete se a možná i něco naučíte o umění. Studený detektivní thriller. Natočeno na motivy románu Jo Nesba (CZE). 8/10


Co poslouchám:

(NE)BLÁZNI (CZE) – letem světem internetem, narazil jsem na nejlepší rozhovor za poslední roky. Tomáš Poláček v tomto díle zpovídá nejhodnějšího zpěváka na české scéně Thoma Artwaye(Tomáš Maček). Rozhovor, u kterého jsem se bavil a kde si oba aktéři bez zbytečného napětí vyprávějí o životě. Písnička co zazněla uprostřed má na mé hodnocení určitý vliv a zároveň mi poskytla inspiraci do hodin. Určitě se kouknu i na další díly. 9/10

Fukkk Offf – bang your head(ENG) – WTF, ta grafika je skvělá a muzika ucházející. Dlouho jsem si neposlechl takhle svižnou elektronickou hudbu. 8/10


Co kupuji:

xiaomi band 4 (CZE) – potřeboval jsem hodinky, tak jsem si koupil nejnovější model fitness náramku of firmy xiaomi(小米). V pořadí již 4 iterace pedometru, který tentokrát umí mnoho dalších věcí, včetně podpory bezkontaktních plateb. 

Knihy dobrovský a logopedické pexeso (CZE) – Pro čínské studenty jsem ještě před odjezdem sehnal užitečné studijní materiály. Logopedické pexeso je úplná pecka. Za pár kaček desítka herních sad jednoho z nejlepších českých vynálezů.

Díky přátelé a kamarádi, že jste na příjmu. Budu posílat zajímavosti o životě v Číně a čínštině dál. Dejte vědět, co vás zaujalo a o čem chcete slyšet příště.

 

KMM
Martin H