Categories
5X5

5X5 Čínská víza 2020

5X5 Čínská víza 2020

Ahoj vespolek,

V dnešním oběžníku vám přináším novinky o to dopadlo s Čínskými vízy, co dělám, co čtu, na co koukám, co kupuju a co poslouchám. Fotoreport najdete pod webovou verzí oběžníku.

Co dělám: Po 14 dnech mi bylo “expresně” vydáno 3 měsíční vízum do Číny typu F (CZE) a začal jsem shánět letenky. Tahle kratochvíle mě zabavila na několik dní a když jsem se dostal k dožadované letence a myslel si, že je HOTOVO, tak mi letecká společnost LOT (ENG), po týdnu, let zrušila. Věnoval jsem tedy další 2 odpoledne hledání letenky s optimálním poměrem cena/čas letu/datum příletu a doufám, že mě příští týden zase nebude čekat ve schránce překvapení. Odlet je naplánován na pátek 6.11. směr Helsinky-Nanjing. Na odreagování chodím běhat do aleje, protože posilovny jsou zavřené, a o víkendu hraju nově vydané Baldur’s Gate 3 (ENG).


Co čtu: 68 rad (ENG) – Přišlo od Tima. Velmi dobrá inspirace v těchto dnech plných chmurných zpráv z masmédií. „Přátelé jsou lepší než peníze. Skoro všechno co dokážou peníze, dokážou přátelé lépe.” Určitě si nad tímto citátem vizionáře a technického guru Kevina Kellyho(ENG) zameditujte a nechte se inspirovat i jeho dalšími postřehy.


Na co koukám: SeznamTV: Milan Šemelák – z marketingu je násilí (SVK) – Pan Šemelák mluví přesně o tom co vnímám od té doby co jsem studoval FIM UHK. “Pojďme se na to podívat z pohledu těch lidí, které zahltí přes 10 000 reklamních sdělení denně“, aneb vraťme se k původní definici marketingu. Marketing se s automatizací variability procesu doručování reklamy a extrémní penetrací komunikačních nástrojů změnil v boj o to, kdo bude nejvíce a nejdéle slyšet/vidět. Stejně jako je HDP laicky považováno za jediné měřítko blahobytu států, stala se oblíbenost(like) v mediích jediným měřítkem úspěšnosti marketingu. Navíc jsem si oprášil slovenštinu, ujistil se, že jsem jí opravdu nezapomněl a naučil se nová slovíčka.


Co poslouchám: P 18 – Light and Fire – Spojení kubánských rytmů a elektronické muziky mi před půl rokem představil Tomáš a od té doby si užívám fúze zdánlivě nesourodých beatů a melodií. Velmi dobrá hudba jako chill out pro chvíle pohody, pří kávě a dobré konverzaci. 


Co kupuji: Visa už jsem zařídil, letenky jsem tentokrát kupoval přímo u přepravců (CSA, LOT, Finair) a ne u zprostředkovatelů (kiwi). ALE, přece jen chci doporučit web, který provozuje kamarád, jehož někteří dozajista znáte, a protože má velmi příjemné ovládání a použil jsem ho k vyhledávání možných spojení. Díky kamarádi a přátelé, že jste na příjmu. Budu posílat zajímavosti o životě mimo Čínu a online výuce češtiny dál. Dejte vědět, co vás potěšilo a o čem chcete slyšet příště!

KMM
Martin H