Categories
5X5

5X5 rok online vyučování

5X5 rok online vyučování

Ahoj vespolek,

březen, za kamna vlezem. Je tady jarní měsíc, a zatímco v Číně schůzují soudruzi na výročním zasedání (CZE), já vám i po roce posílám novinky o mém online vyučování, okresním běhání, internetovém čtení a muzice, stále z Čech.

Co dělám:

Zjistil jsem, že už je to rok, co jsem nebyl doma v Číně a pozitiva zatím překonávají negativa, ale v létě se začne lámat chleba. Online učení je skvělá zkouška učitelských i technických schopností. Po roce už máme se studenty dobré návyky, ale objem učiva předávaný online synchronní výukou je potřeba zmenšit. Hodně vařím a experimentuji v kuchyni, dokonce mám domluvené online vaření s kamarádem ze sousedního Německa. Seznam procházek (CZE) se rozšířil na druhou mapu a přibyla také mapa tachovských běžeckých okruhů, které jsem testoval začátkem března.


Co mě zaujalo na Internetu:

Uvolnění režimu pro vstup do Číny (ENG) – Už několik zdrojů (CNBC, BBC, Healthcarenews – ENG) spekuluje o nutnosti zavést vakcinační pass, bez kterého nepůjde cestovat za hranice země. Některé čínské ambasády zatím vydaly tiskovou zprávu o uvolnění režimu pro vstup do země. Na chvíli tak ve mě svitla na děje. Ale den nato mluvčí ministerstva zahraničí upřesnil, že karanténa a testování pro cizince bude zrušena pouze pro ty, kteří jsou naočkovaní vakcínou proti COVID-19 čínské výroby. Takže návrat do Číny se ještě nějakou dobu nekoná.


Kulturní rozdíly:

Ainsley Hariot – tisíc chutí ulice (CZE) – Jestli miluji jídlo a nacházím zálibu ve vaření, tak je to i zásluhou tohohle chlapíka. Ainsley mi v dospívání příblížil kuchyni jako místo, kde je zábava a děje se magie. Jeho pořad „tisíc chutí ulice” (CZE) se soustředí především na street-food, ale s Ainsleym je všechno zábava. Skvělý kuchař, úžasná místa po celém světě…a to jídlo! Taiwanský speciál jsem si užil i díky tomu, že mi připomněl jak moc mi chybí asijská kuchyně.


Na co koukám:

Film: Bliss (CZE) – Surový náhled do života drogově závyslích. Lehce sci-fi, hodně drama, žádná komedie. Výprava je hodně okleštěná a hudba také ničím nezaujme. Ten kdo nikdy netrpěl žádnou závyslostí si dokáže jen těžko představit co se odehrává v hlavě lidí jedoucích na nekonečné horské dráze „štěstí”. Do snímku se promítá současnosná situace (nepokoje v US, závyslost na opioidech (ENG), sociální nerovnosti) a film se tak mění v medium nastavující zrcadlo na spolutvůrce a účastníka. 6/10


Co poslouchám:

Run you – The QuemistsTron (CZE) meets Need for Speed (CZE). Skoro stejně potěšen jako když jsem poprvé uslyšel The Pendulum, nebo The Prodigy. Neskutečný kvalt téhle pecky mě vystřelil do stratosféry a já si ujíždím na těhle beatech společně se všemi sousedy. „Nebudeme se tísnit ve vašich nalajnovaných mantinelech”…Hudba epická, text punk-rockový, elektronický rock ve své ryzí podobě. Tenhle song 10/10, Album 9/10

Kamarádi a přátelé zůstaňte na příjmu. Budu posílat zajímavosti o životě mimo Čínu a online výuce češtiny dál. Dejte vědět, co vás potěšilo a o čem chcete slyšet příště!
 
KMM