Categories
5X5

5X5 Sv. Martin bez koně

5X5 Sv. Martin bez koně

Ahoj vespolek,

V dnešním oběžníku vám přináším novinky proč se odložil odlet do Číny, jak mě to nenaštvalo, co jsem si místo toho koupil, co fotím a komu nepůjdu na pohřeb.

Fotky z letošního podzimu v postu Český podzim.

Co dělám:

Neodjel, prostě neodletě! Čínská vláda oznámila, že v souladu s vývojem epidemie v Evropě musí všichni cestující podstoupit 2 testy(PCR a protilátky IgM) do 48 hodin před odletem, a to i na přestupním letišti. Takže mě létající bílý oř (do Číny) nepřevezl. Sepsal jsem recenzi na dokumentární flák českých kin V síti a nafotil spoustu fotek při procházkách po Českém lese. Každý den odpoledne pro uklidnění na 15 minut medituji. 


Co mě zaujalo na Internetu:

Jelikož mě často oslovují lidi s tím, že chtějí vědět informace o tom, co se děje v Číně, rozhodl jsem se vám podat 5 internetových zdrojů, které můžete sledovat sami a kdykoliv. Většina je v angličtině a ten český web sinopsis (CZE) má do objektivity dlouhou cestu.

https://supchina.com – web nabitý informacemi o současné Číně, který zaštiťuje již dříve doporučovaný Sinica podcast
https://radiichina.com – umění, názory a tvorba z méně populární čínské scény
https://www.scmp.com/ – noviny založené r.1903 v HK se snaží o stejou pozici jako NYT, srovnatelné s novinkami u nás v ČR.
http://global.chinadaily.com.cn a https://www.globaltimes.cn/ oficiální stránky čínské jednotné fronty pro šíření informací o Číně v AJ.


Co fotím:

Český podzim. Na podzim jsem toho hodně nachodil a společně s otcem jsem se vydával na procházky do Českého lesa, nebo běhal po tachovských stezkách. Po cestě jsem nafotil (západo) Český podzim ve všech jeho krásných barvách. Foceno na mobil i na zrcadlovku. Bez (větších) úprav🙂


Na co koukám:

ČT: Kde žiju – ChongQing (CZE)- ve víkendovém objektivu si Barbora Šámalová, reportérka ČT pro Čínu, zajela do 重庆(Čchung Čching) a natočila krátký 10minutový spot o tomto frenetickém přístavu na Dlouhé řece. Dozvíte se o místních zajímavostech, trochu o historii a především se podíváte ne záběry ze skutečné Číny, kde moje maličkost tráví posledních 8 let života.


Co poslouchám:

Be Svendsen – Getula – Doporučení od Tima. Hodně relaxační. Musím to pouštět velmi potichu a troufnu si říct, že se to hodí i k meditaci. Osobně poslouchám při tvorbě materiálů na hodiny češtiny. 

Pro ty kdo se mě ptají na coronavirovou situaci můžu potvrdit, že o té se v Číně mluví ze 2 úhlů. 1. jsou zprávy o nákaze z kontaminovaných zmražených výrobků pocházejících z Evropy a 2. jsou cizinci zavlékající nákazu do Číny ze zahraničí. 

Díky kamarádi a přátelé, že jste na příjmu. Budu posílat zajímavosti o životě mimo Čínu a online výuce češtiny dál. Dejte vědět, co vás potěšilo a o čem chcete slyšet příště!

KMM
Martin H