Categories
čínské zprávy

Soudný den pro VPN v Číně 3

Jak čínští uživatelé vnímají změnu VPN politiky a uzavřenost internetu v Číně? Někteří vládní kroky na ochranu uživatelů vítají, jiní naopak zatracují omezenost čínského internetu a chtějí volnější přístup k informacím.

VPN的末日要到了
Soudný den pro VPN v Číně 3

Original clanku: https://mp.weixin.qq.com/s/knSG70PVRA4oWM9kzPUm8w
Třetí část seriálu o používání VPN v Číně.
Druhou část najdete zde.

V poslední části se podíváme na to, jak memorandum ministrestva pro kybernetickou bezpečnost vnímají samotní uživatelé a blogeři v Číně. Následuje soupis a překlad nejzajímavějších komentářů, které pod příspěvkem zanechali samotní číňané.

[lgc_column grid=”50″ tablet_grid=”50″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

Čínština

这很影响科学研究和境外炒股,很多重要的网站load不出来。Facebook,youtube不看无所谓;不能用Google很影响学习。百度很少能给出学术问题的有效答案。国家这么做是防止fb等gather Chinese user data,但一杆子打死科研人员很过分,不挂vpn science hub很慢的.

[/lgc_column][lgc_column grid=”50″ tablet_grid=”50″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

Čeština

Tohle hodne ovlivni vedecky vyzkum a akciove obchody, hodne dulezitych stranek se nenacte. FB, YT mi nevadi; Nemoci pouzivat Google hodne ovlivni uceni. Baidu zridka dokaze vyhledat technicke dotazy. Stat chce tak zabranit aby FB ziskaval osobni data uzivatelu, ale takhle zabit veskery vedecky personal je moc. Nicmene vedecky VPN hub je stejne velmi pomaly.
[/lgc_column]

[lgc_column grid=”50″ tablet_grid=”50″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

37号: 倒退,我在想未来的人们会怎么评价这届朝廷

 

我是小黄: 你这解读的啥玩意儿啊?首先vpn是一种技术,就是在公网开辟专用网络通道。这种技术本质上根本就不是用来给你翻墙的,是为了让企业员工,可以在家访问公司或者企业内网。从翻墙角度上来说,这是一种落后的低效的手段。同时,因为vpn访问外网时特征明显,所以GFW针对vpn的封堵也是非常高效的,可以说一抓一个准。要翻墙,现在有更多更快更安全的方法,你2019年了还说的什么vpn就是你连接外界唯一通道,那我只能说你知识水平还不够,这么多年墙白翻了。只是看看Facebook上上Instagram的程度的话,我觉得不看没啥不好的。其次,就是对于政策的过度解读,这点我就不多说了,反正我是没从这个政策中看到任何翻墙违法的论调。国家信息安全是非常重要的,我支持国家的做法。这些Appstore上的vpn实在是有太多安全隐患了,封了最好。说句不好听的,墙是一道门槛,vpn是垫脚石,没了垫脚石就跨不过门槛的人,还是呆在墙这边吧,挺好,国家就是保护你们这帮人的。

h: “我是小黄”这位朋友说得还是有意思,我赞同他说的前半部分,不过“翻墙是一个门槛,翻不过的就该在墙这边待着。”所以意思就是没有技术的人想获得更多信息更多知识还得有前提条件噢?至少得有网络相关知识不然都不配学别的了是吧?“教练我想打篮球。”“除非你游泳400米进1分钟,不然你不配打篮球。”社会达尔文思想的现代传人,就这么不想稍微努力点的人冲破社会阶层吗?

[/lgc_column][lgc_column grid=”50″ tablet_grid=”50″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

uživatel c. 37: Je to krok zpátky, premyslim nad tim jak lide v budoucnu budou hodnotit tuto vladu.

uživatelské jméno se dá doslovně přeložit jako:
“Já jsem malý huang(žlutý)”: Jak to intrpretujes? Vyuziti VPN je technologie, ktera na verejne siti otevira privatni kanal. Takova technologie neni primarne urcena pro pristup k internetu za zdi, ale pro pristup k interni podnikove siti z domova. Z pohledu prekonani firewallu je tento prostredek dost zastaraly a neefektivni. Zaroven, jelikoz prostredky ktere VPN vyuziva pro pripojeni k internetu jsou zname, je taky pro VCF velmi jednoduche je blokovat, da se rict ze na 100%. Chcete-li prekonat firewall, tak dnes existuje vice bezpecnejsich a rychlejsich prostredku. To, ze v r.2019 tvrdite, ze VPN je vase jedine spojeni na vnejsi internet jen svedci o tom, ze vase uroven znalosti je nedostatecna. Myslim, ze nekouknout se na FB nebo instagram neni takova tragedie. Navic, jde podle me o neprimerenou interpretaci dane politky, ke ktere se nebudu moc vyjadrovat, ale nevycetl jsem z jejiho zneni zadne argumenty indikujici protipravnost prekroceni firewallu. Informacni bezpecnost statu je nanejvys dulezita, a ja podporuji kroky statu v tomto ohledu. VPN na appstoru skryvaji znacna nebezpeci, to ze je zakazali je jenom dobre. Reknu to co lidi neradi slysi, firewall je neco jako prah a VPN je jako schody, lidi bez schodiste prah neprekroci, coz je super, stat vas tak proste chrani.

uživatel h: Co píše “malý žlutý” zni docela rozume, muzu jen podporit prvni cast jeho prispevku. Nicméně „prekonani firewallu je urcity prah, pokud se pres nej nedostanete musite trcet za zdi.” Takze podle tebe, lidi co chteji mit pristup k informacim, ke znalostem a nemaji potrebne technicke znalosti, tak museji splnit nejake dalsi predpoklady? Pri nejmensim musi mit znalosti tykajici se siti, jinak se nemuzou naucit nic jineho? „Trenere, ja bych chtel hrat basket.” „Az mi zaplaves 400m pod 1 minutu, pak budes moct hrat basket.” Moderni nastupce socialniho darvinismu, az tak moc nechces aby se snazivy lide vymanili ze sve socialni tridy?
[/lgc_column]

wechat komentare o VPN v Cine

[lgc_column grid=”50″ tablet_grid=”50″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

Hachi: 不是 他凭啥禁用vpn啊 整天看抖音社会摇真的能让国家更复兴?

Liquor Free: 在ZF的眼里,老百姓的人设就是傻白甜,以保护为名行一切恶事

Analogue not Digital: 在这个国家眼里,解决掉提出问题的人就是解决了问题

HAOR浩然: 对于给画从业者来说,挂掉VPN直就是噩梦,像是artstation, pinterest, 等在样网站上不去会很苦恼的。

[/lgc_column][lgc_column grid=”50″ tablet_grid=”50″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

uživatel Hachi: Ale kdepak, komu chteji zakazovat VPN…Celej den koukat na douyin(čínská aplikace pro streamování videa) jako muze obrodit narod?

uživatel Liquor Free: V ocich ZF(政法?) je bezny lid hloupy a naivni, vsechny zle ciny jsou pachany ve jmenu ochrany.

uživatel Analogue not Digital: V ocich statu je odstaraneni lidi s problemovymi otazkami rovno reseni problemu.

uživatel HAOR: Pro malíře a umělce je vypnutí VPN jednoduše noční můrou, znepřístupnění zahraničních stránek jako artstation, pinterest atd. je hodně ovlivní.

[/lgc_column]

Přejít na první část Soudny Den pro VPN v Cine 1 nebo na druhou část Soudny Den pro VPN v Cine 2.