Categories
5X5

5X5 Léto 2019 v Česku

Ahoj vespolek,

Přináším vám informace o tom co dělám, kde se pohybuji, co čtu, poslouchám a jak trávím léto 2019 v Česku.

Co Delam:
Naposledy jsem zašel na hot-pot na DaXueCheng. Před odjezdem z Chongqingu jsem si ještě zašel zkusit test HSK6, ale výsledek mě moc nenadchl. Po příjezdu jsem využil “dne židovských památek” a podíval se do plzeňské synagogy (která je mimochodem 3 největší na světě). Pravidelně tu pro české příbuzenstvo vařím zeleninová jídla. Připravuji materiál na příští semestr pro výuku českého jazyka.

 

Co Ctu:
Knihy: Jak drahá je nepoctivost? (ENG) – recenzi najdete na stejne strance na goodreads. Velmi dobrá knížka pro každého. Poučná, zábavná a plná užitečných rad, které si musí čtenář odvodit.

 

Na co koukam:
FilmTenkrat v Hollywoodu(CZE) – Prvni 2 tretiny pomerne rozvlacne az nudne. Byl jsem rad, ze mam ten popcorn abych se nenudil. Na farme to dostalo grády a poslední lokace je epická 😀 Je tam toho hodně a kdo zná pozadí filmu tak bude rád za detaily a easter-eggy. Herecké výkony prvotřídní, hlavně Jullia Butters. 7/10

Co posloucham

Moccasin Creek – Get away – Pres kanal Every Damn Day Fitness jsem objevil tuhle kapelu. Neni to Hip-hop, neni to country. Je to country-rap. Texty jsou paradni, neni v nich moc vaty a dobre me to napumpuje.

Čínská Klutura:
Tentokrát se podíváme na jedno moudro z knihy 西藏生死书 – Tibetská kniha života a smrti.
依法不依人
依义不依语
依义了不依不了义
依智不依识

 

listen to the law not to the people,
understand the meaning not the words,
when you understand the meaning do not listen to unreasonable ideas,
depend on wisdom not on knowledge

 

následuj model nikoliv člověka,
naslouchej myšlenkám nikoliv slovům,
když nasloucháš myšlenkám, naslouchej těm, kterým rozumíš,
spoléhej na moudrost nikoliv na znalosti.

 

Diky pratele a kamaradi, ze jste na prijmu. Budu posilat zajimavosti o Cine a z Ciny dal. Dejte vedet co vas zaujalo a o cem chcete slyset priste. Na vsechny maily odpovim 🙂
KMM
Martin H