Categories
5X5

5X5 březen 2023

5X5 březen 2023

Co dělám:

Po 7 měsících se mi konečně podařilo získat potvrzení zahraničního studia a stal jsem se akreditovaným MA v obou učitelství a filologie také v ČR (potvrzeno UK). Dalším krokem je rozšíření oborů na výuku Angličtiny. V Chinese pointu hledají učitele čínštiny, tak jsem se z hecu přihlásil na pohovor a demo hodinu mám příští týden. Do toho Cyberpunk, DrD2, 10 candles a další RPG sezení, které jsem vměstnal mezi práci, spánek a vaření. Únor byl krátký a vyčerpávající.


Co čtu:

Na nočním stolku mi teď leží „Základní pravdy křesťanské víry a morálky”. Miniknížečka z jednoho z navštívených kostelů, bůh ví kde. Ve spojení s přípravou plnohodnotného světa pro fantasy dobrodružství, je to minimum co můžu udělat, abych věrohodně podal obraz světa s vírou v jednoho boha a nezešílel z teologických traktátu typu „O boží milosti”. Takže SSMM pro všechny a povině + Vír. Ne, na žádnou jinou víru kromě chemie jsem zatim nepřestoupil.


Jak cvičím:

Běhání ve stromovce, 5+ km, se snažím jet jednou týdně. Do práce nám přibyla hrazda a co by to bylo za mužské nerdy, kdyby si hned neudělali tabulku v excelu na porovnávání svých atletických úspěchů, že? Na tabulku hazím zatím bobek a hrazda je strašně vysoko (bez stupínku na ní nevyskočím). Tím chci říct, že pokud jsem v kanceláři, tak 15 shybů denně udělám – teď už na jeden zátah. A pokud do kanceláře nejdu, tak doma udělám 65 kliků ve 3 seriích – 30-20-15 s 1minutovými pauzami.


Co poslouchám:

Radio/Podcast: Jak zvládat vztek  Sice starší, ale o nic méně aktuání obsah o zvládání stresu, agrese a vzteku především u mužů. Základem je vnímat svoje tělo a vyhnout se situaci, ve které nechám emoci vzteku aby ovládla mé chování, kdy již není možné volně rozhodnout o změně jednání. Motrkáři, Papiňáci a indivuduální šestistupňová škála vzteku. Vztek prochází touto škálou exponenciálně, proto je důležité zachytit úroveň, na které jsem schopen se zastavit. Time out a jeho vysvětlení ostatním účastníkům komunikace, jako deeskalačního nástroje chránící všechny zúčastněné.


Co kupuju:

Pro radost – Vazba dokumentů a výroba knih. Kdo umí udělat grafický návrh, například v inkscape může si nechat doslova vyrobit knihu s vlastním designem u ProfiVazby.cz. Díky online průvodci jsem mohl vše nahrát a definovat v e-shopu, a nebýt marný designer, tak bez jediného telefonátu a mailu dostat knížku v balíčku do 3 dnů. Na výsledky se můžete podívat sami v galerii. 600 Kč 7/10 za nemožnost výběru vazby.

KMM