Categories
5X5

5X5 Covidové Vánoce 2020

Jaké že byli covidové Vánoce 2020? Za mě hlavně pracovní. Ale za to si užívám zimní prázdniny již od půlky dubna.
Rok se s rokem sešel a já trávím letošní Vánoce v rodném Tachově. Zatímco vláda nám všechno zavřela musel jsem přijít na způsob jak nezpustnout a shodit sváteční kilogramy (68 je na můj vkus i moje kolena hodně).

5X5 Covidové Vánoce 2020

Ahoj vespolek,

Lednový oběžník je tu. Posaďte se, nalijte si dobrého moku a na pár minut si odpočiňte…po přežití roku 2020 si to zasloužíte.

Na co koukám:

YT: Jak tátovat (ENG) – Novozélanďan co je několik let doma se svými ratolestmi na mateřské. Aby zabavil sebe i děti, tak začal natáčet krátká videa. Dnes má 1 milion odběratelů. Jeho videa jsou vtipná, krátká a plná rad pro rodiče – Jak držet dítě, Jak uspat kojence atd. Láska z jeho videí přímo prýští a tak jsem jich za jeden den viděl tolik, že se o ně musím podělit…určitě se vám to bude líbit stejně jako mě a třeba doma některé z rad rovnou vyzkoušíte.


Jak cvičím:

Holistrovo tělo je zvyklé vydávat energii a potit se, jinak přibírá na váze. Není tedy divu, že jsem zapojil představivost a nechal se inspirovat od Fuše. Ale protože běhat v té zimně nechcu a hrazda na workoutu je věčně namrzlá, vymyslel jsem v liché dny procházky (CZE) a v sudé dny kliky (ENG). Nikdy není na škodu oprášit základy, a proto 35 ráno, 35 večer a přes den dalších třicet v libovolné sérii = 100 denně. Chůze alespoň 5km, ale trasa, kterou jsem za poslední měsíc našlapal nejvíc (CZE) je spíše delší. Víkendy mám regeneraci.


Co fotím:

Na své procházky po TC s sebou beru foťák, občas ho vyndám a než mi prokřehnou ruce tak pár snímku nafotím. Nebo použiju telefon, ale foťák sebou nosím vždy. Všechny fotky za poslední měsíc jsou tedy bílé a plné sněhu…teda kromě těch z kuchyně. A protože každá procházka, chtě nechtě prochází rozhlednou na Vysoké (CZE), kde je fotopoint co dovoluje návštěvníkům po stisku 1 tlačítka pořídit fotografii. Stáhnout jí pak lze přímo na stránkách českýmlesem.eu (CZE). 


Co kupuji:

Cherry (CZE) – Plastová klávesnice za pouho pouhých 350Kč má své mouchy. PRO: velmi tichá, příjemná na stisk, skladná a má nožičky pro zvýšení sklonu. PROTI: není podsvícená, málo kontrastní tisk písmen. Doporučuju všem co umí psát deseti, ale na hraní to není to pravé plastové. Za poměr cena/výkon – 7/10

OneBlade (CZE) – Všechno Covidové je k něčemu dobré. Už jsem měl plné žiletky(vousů) těch jednorázových holítek a rozhodl se pro dlouhodobější řešení. Jestli to byla dobrá volba poreferuji až za pár měsíců. Vtipné je, že zatímco otec tento produkt nazývá Gillette OneBlade, já o něm referuju jako o Panasonic OneBlade. Dám Philipsu prostor aby si reputaci vylepšil, ale s expozicí(sice osobí haptickou až intimní) jednou za pár týdnů to nevidím na raketový úspěch. První holení – 7/10


Co poslouchám:

Psytrance – takhle muzika není pro mladý/každýho. Doporučuji po intoxikaci(substance dle vaší volby), vysoká hlasitost, kvalitní sluchátka a basy na max. Upozornění: Hudba nutí nekontrolovaně hýbat tělem, končetinami a hlavou, může způsobit příjemné pocity, mějte po ruce něco k pití. 

Nickelback – Far away – Karanténa má i tu výhodu, že uprostřed dne můžu nerušeně nasadit sluchátka a od srdce si zazpívat aniž bych někoho rušil. Tuhle a další od Nickelbacků jsem zkoušel i na KTV v Číně, ale profesionální zpěvák ze mě pravděpodobně nikdy nebude.

Díky vám kamarádky a přítelkyně, že i přes sociální distancing zůstáváte na příjmu, ať už e-mailovém, telefonickém nebo whatsappovém. Šťastný a hlavně zdravý rok 2021.
 
KMM
Martin H