Categories
5X5

5X5 červen 2023

5X5 červen 2023

Svět se změnil…

Co dělám:

Když mě Bubík vezl zpět do Prahy z ajťáckého teambuldingu tak v nočním rejdu najel na obrubník, zastavili ho za ním jedoucí policisté, dali mu dýchnout, odjeli a ani nezjistili, že má na autě proraženou pneu. S vypůjčeným heverem jsme pak zápasili s její výměnou na parkovišti u mekáče – dost jsme se u toho oba nasmáli:-) Zašel jsem na PPP (Pochod-Praha-Prčice) a tentokrát se sešla část rohlíkové L2 na parádní procházku českými lesy. Zašel jsem v rámci Open House do Kramářovy vily (díky Hani za tip;). Oslavil jsem narozeniny v indické restauraci indian by nature v pondělí 5.6. Oprášil jsem pár receptů z dob dávno minulých – červené fazole, květák a červenou čočkou na kari.

Jak cvičím:

Běh 2x týdně když se poštěstí a samozřejmě shyby (15) a kliky (55), dokonce jsem udělal i 20s stojku. S vahou jsem stále na štíru (68), ale protože udělám muscle up, tak se silou to zas tak špatné nebude. Tempo 5:40 na kilometr na 5km trase se mi moc nelíbí. Dávno jsou pryč doby 4:50, ale vzhledem k profilu pravidelné trasy jsem rád, že ty kopce nejdu pěšky…no ale fakt jenom vzácně:-) V neděli se má připojit Lišák, tak uvidíme k jakým výkonům se vyhecujeme.


Na co koukám:

YT: Jak dělat pořádně kliky – Není špatné si připomenout základy. Ať už jich uděláte 10 nebo 80 na jeden zátah, můžete se zdokonalit v technice provedení tohoto notoricky známého cviku. Chcete-li dělat “pořádné” kliky, tak si video pusťte a potrénujte. Forma > množství. Ve zkratce – posuňte těžiště vpřed, zapojte zádové svaly, jděte do krajních pozic.


Co poslouchám:

Bowsette The Chalkeaters – už jsem na to přišel 🙂 Mám rád hudbu, ve které se objevuje velké množství textu v málo taktech. Je jedno jestli se jedná o Dn’B, punk, metal nebo hip-hop, pop a něco pro děti Pokud řekne umělec v rychlém sledu hodně slov, dá si tu práci s artikulací a navíc text dává smysl ba dokonce hlubší smysl… pak mě motivuje si text stáhnout, porozumět mu a zazpívat si ho.


Co kupuju:

Webhosting + domény – Na weedos jsem přecházel po 5 letech v Číně z goDaddy. Po dalších 5 letech v Čechách mám neodbytný pocit, že mě poskytovatel škrtí. 998,98 Kč za hosting a 408.98 Kč za doménu…ročně. Jak rychlé a spolehlivé stránky jsou, mi můžete sdělit především vy. Jakékoliv tipy na alternativní poskytovatele vítám. 

KMM