Categories
5X5

5X5 červenec Naruby

5X5 červenec Naruby

Léto je tady, lidi šílí…Horké dny se střídají s deštěm, větrné s parnem a sluníčko láká lidi z kanceláří do ulic, parků a kaváren. Mě vylákalo na festival Naruby…co dalšího jsem dělal v červnu a červenci, co poslouchám, čtu, kupuju a kde cestuju.

Co dělám:

Kromě toho, že do 2 do rána denně pařím Diablo 4 – Děkuji otče za krásný dárek k narozeninám:-) – tak jsem šel i mezi lidi. S kolegy z bývalého AVG jsme zašli na motokáry, s puty-bratry na filmový festival NⱯꓤꓵꓭ⅄ v pražské Bubenči a se Cyber kobrou na pivo/víno do Andělského pivovaru. Vyřizování Čínského víza je ve finální fázi a snad mi tento měsíc přiklepnou vyjížďku do Země středu na již pořízenou srpnovou letenku. Jedu na slow-carb jídelníčku, sním hodně masa, málo rýže a zelenina mi už leze i ušima – god bless cheating day.


Kde cestuju:

Saské Švýcarsko a Pravčická brána (Mapy) – Z cyklovýletu se začíná stávat tradice. 5 dní po krásách Saského a českého Švýcarska bylo fyzicky náročných. Přes 220 km, 6 navštívených pamětihodností včetně Konigsteinu a 3 různé kempy. Dokonce jsem zvládl s partou Raků zahrát Příšeru týdne (nejnovější RPG v českých vodách) a vykoupat se na přírodním koupalisku v Mikulášovicích.


Co čtu:

David Attenborough: Život na naší planetě  Spíše než svědectví o tom, jak se planeta nenávratně řítí k období bez lidí, je to velmi pěkná autobiografie vystupující z pozadí překotných společenských a politicko-geografických změn 20. století. S Davidem se projdeme opravdu po všech kontinentech a s doprovodnými obrázky se vžijeme do neuvěřitelné rozmanité životní zkušeností, které tento 94 letý dokumentarista za svou kariéru u BBC nastřádal. Poslední pasáž už je jen souhrnem nejnovějších poznatků o působení člověka na přírodu s odkazem na studie, ze kterých vychází. Líbilo se mi a velké množství trivia informací ze světa rostlin a zvířat. Apel na lidstvo je trochu naivní, data jsou neúprosná a sociální inženýrství nemůže v 21. století projít humanitním sítem – doufám. 7/10


Co poslouchám:

Podcats: Brain we are – psychologie, sociologie, trendy v Pražském slangu dvou pánů. Poslední díl o emocích a empatii se zvrhl v konverzaci o ADHD a společnosti. Je to mega nálož populárně naučných memů v konverzačním stylu, sofistikovaným slovníkem a hlavní dvojicí se skvělou chemií. Kvalitně ozvučený a s připraveným scénářem, který se autoři nebojí zhodnotit objevnou improvizací. Navíc přidávají hojné citace a odkazy na zdroje informací. “Kladení otázek je to nejdůležitější co v životě můžeme dělat pro náš rozvoj, nebojme se toho.” Zábava 6, Informační hodnota – 8, Podání – 6, Délka – 6.  7/10 


Co kupuju:

VIvo Barefoot – RA III black – přemýšlel jsem o nich už hodně dlouho. Na noze sedí jako ulité a jsou lekhé, vzdušné, elegantní, i do společnosti. Měl jsem zálusk spíše na Addis (neplést s Adidas), ale „malá noha velký problém”. Zatím perfektní zkušenost po několika týdenním nošení s mini ponožkami v letních teplotách. Jsou to již druhé boty od Viva a jestli vydrží alespoň tolik co ty předchozí, tak se to za ty bez korunky 4k vyplatí. 9/10 (za narozeninový příspěvěk děkuji pro změnu mamince:-)

KMM

Děkuji za vaši přízeň, piště, volejte, posílejte postřehy, návrhy i komentáře přímo na můj mail.