Categories
5X5

5X5 Gamecon 2023

5X5 Gamecon 2023

Prázdniny čili v Česku období 2 nejteplejších měsíců v roce, kdy mají školy zavřeno, je období dovolených, výletů a odpočinku. V tomto duchu jsem také první polovinu prázdnin strávil…co jsem dělal, přečetl, koupil, poslouchal a kam zavítal můžete pročíst v červencovém oběžníku.

Co dělám:

Návštěva Olomouce, zmrzlinka, vařeníčko, slivovička…pohoda jazz a žádný stress s Václavem a Vendy. Konečně jsem vyřešil a fyzicky obdržel víza do Země středu takže původní datum odletu se nemusí moc měnit a příští oběžník už bude opět dálnovýchodní. Gamecon 2023 byl jedním z nejlepších gameconů za posledních 20 let, protože jsem v rámci disciplíny Mocboj vyhrál první místo společně s parťáky z týmu Bad Dragon (18+).  Do volnočasových aktivit se mi kromě kurzu NLP(CZE) dostala také vynikající hra Aliens: Dark Descent(CZE) a posilovna.


Kde cestuju:

Pardubice – Gamecon 2023 – Letošní Gamecon byl opět napěchován aktivitami. Vedl jsem 2 hry, jednu v systému Ten Candles(ENG) a klasicky 13th Age(ENG). Kromě přispění s mou troškou do mlýna jsem si na výsost dobře zahrál a zkusil další nové systémy – Alien RPG a Příběhy Impéria (CZE). Prozíravě jsem si udělal 1 blok volné s tím, že se budu věnovat aktivitám non-RPG a bylo to správné rozhodnutí, protože na aktivitě Postřeh jsem potkal pozdějšího člena týmu na Mocboj. Navíc jsem si zahrál 2 skvělé deskovky, Cthulhu: Death May Die(ENG) a Na vlnách neznáma (CZE) přičemž druhá zmiňovaná je komplet přeložená do češtiny i s česky čteným příběhem. Celý výlet all incluzive s pobytem na místních kolejích něco málo přes 3200 Kč – 4 dny.


Na co koukám:

YT: Co ve skutečnosti měří IQ testy (ENG) – Veritasium je Youtube kanál, který sleduji pravidelně. Většína těchto dokumentárních videí má přes 30 minut a jsou vždy fůzí historie a nějakého dalšího vědeckého předmětu, velmi často fyziky, biologie nebo psychologie. V tomhle videu nám autor představuje historii vzniku, použití a složení otázek v IQ testech tak jak se vyvýjely od začátku minulého století. Já si z videa odnáším především základy statistické metody korelační analýzy a spearmenova korelačního koeficientu(CZE), který je tu ve 2 minutách opravdu skvěle vysvětlen a modelován. Spearman je totiž autor původního g-faktor testu pro děti na základní škole, ze kterého všechny moderní IQ testy vychází.


Co poslouchám:

YT: Blade techno echt – tenhle set mě dostal do budky a pařil jsem na něj jak v 90. letech. Nálož basů hned od začátku. Blada nečekejte, to je jen návnada, ale hudba je skutečná a dokonale vystihuje staré dobré techníčko ala Technologic. 10/10


Co kupuji:

Posledně zmiňované vivo barefoot se zrovna nepodařili a byl jsem je reklamovat, nutno dodat, že vše bylo vyřízeno k mé spokojenosti a poměrně rychle. 

Aliens: Dark Descent(CZE) – Skvělá hororová akční řežba, která mi připravila parádních 30 hodin zábavy ve společnosti vetřelců a mariňáků, tak jak je znáte z filmu Vetřelci(CZE). Děj se odehrává na planetce Lethe a jejích koloniích, plus ztroskotané lodi Otago. Žánrově je to izometrická taktická týmová střílečka z prvky strategie. Myslím, že tvůrci použili i originální hudbu z filmu. 769Kč 9/10

KMM