Categories
5X5

5X5 Čína Shaoxing

5X5 Čína Shaoxing

Here we go again.

Co dělám:

Na začátku srpna jsem se šel projít na Letnou, kde zrovna probíhala pražská Prague Pride(CZE). Velmi dobře jsem si pokecal s cizinci žijícími v Praze, poslechl muziku, ale po dvou pivech mě spalující slunce zahnalo zpět do bytu. Zahrál a uvařil jsem pro členy cyperpunkové Cyber Cobry, se kterou jsme uzavřeli případ vraždícího kultu Zodiak. Stejně tak v Mariánských lázních inkvizitor Simon zachránil Mishimské osadníky na Venuši (po tom, co je všechny odsoudil k záhubě anihilací citadely Černé semetrie, ale to jim prostě neřekneme 😉 Slíbil jsem, že zářijový oběžník už bude ze Země středu, proto jsem se přesunul do Číny 中国 – Zhejiangu 浙江 – Shaoxingu 绍兴 (CZE) a budu vás zásobovat zdejšími podivnostmi.


Co kupuju:

小猴子m5(ENG) – Vzhledem ke geografickému profilu Shaoxingu jsem hned druhý den po příjezdu pořídil e-bike. Prima pocit prohánět se po městě na mašině, i když jen té elektrické. Maximální rychlost 60km/h, ale ve zdejším provozu se na takovou rychlost v pruhu pro motorky nikdy nedostanu…pokud to není ve 3 ráno. Je z druhé ruky a je dost oprýskaná, má však novou baterku s vyšší voltáží a kapacitou takže ji nemusím nabíjet klidně 14 dní a do supermarketu (3km) a zpět mě vezme spolehlivě několikrát. 2000 RMB


Na co koukám:

Dneska to otočíme a řeknu vám co jsem neviděl: Spiderman – Across the Spider-Verse(CZE) – hodně mě to mrzí, ale nevyšel ani čas, ani společnost na tuhle libovou záležitost. Jednotka byla revolucí ve světě animovaného filmu zahlceném disneyovskými animáky a pokusy o zfilmování komiksů. Budu muset počkat až to vyjde online a doufat, že to bude stejná pecka i na obrazovce PC.


Co vařím:

S parťákama na Cyberpunku jsem se rozloučil uvařením Knedlo zelo vepř ala Holistr. A naopak na Doomtrooper RPG pro mě kluci připravili typicky české pochoutky jako Svíčková a smažený sýr. V Číně (zatím) nevařím nic protože nemám žádné vybavení do kuchyně. Na kampuse přednostně budu využívat služeb místní kantýny, která za babku servíruje Shaoxingské speciality i klasická čínská jídla. Pohodlnost a časová úspora hraje v tomto případě prim. Cooking streamy budou v 10 ráno až budu dělat večeři o víkendu…vždy dám do událostí ;-P


Co fotím:

Zase jednou to je jídlo. Vařil jsem teď hodně nejen doma, ale i na návštěvách a kromě dokumentace výsledného produktu a sebestředných „dude in da kitchen fotek” jsem zaznamenal proces vzniku jednoho z receptů. Často na to zapomínám a zároveň na to v tom spěchu u asijských receptů není čas. Nicméně jsem naplánoval foto session a jeden z receptů nafotil tak jak jde krok za krokem s ingrediencemi. Nezaspamoval jsem tuto galerii, celý recept i s fotopostupem najdete v Holistrově kuchařcepečená kuřecí stehna s rýží.