Categories
5X5

5X5 Rok Draka 2024

5X5 Rok Draka 2024

Králík přeběhl přes řeku a změnil se v Draka. Já jsem strávil v ČR 6 týdnů a řeky plynou dál…a svět se točí.

Co dělám:

Měsíc v ČR pod dohledem Králíka a Draka proběhl překotně s nulovou šancí na odpočinek, což odnesl můj levý loket, dnes se již zvoucí “tenisový” – 2 injekce, rehabilitace a stejně bolí jak čort. Proběhla skoro jubilejní Sleš LAMA Party, tentokrát v krásném penzionu Beruška kousek od Českého Brodu, kde se mi podařilo obhájit stupně vítězů v Quake 3 Arena FFA. Na Zdobnice o panáka více, se sněhem, perfektně akční atmosférou, saunou a testosteronovou zábavou s FIM UHK bandou. Na víkendovém hraní Doomtrooperů v systému Comando (pracovní název), pro který jsme vymysleli nové mechaniky na rozvíjení příběhu jsem kluky dokonce zlanařil na karetní hru Khamul (ENG). Největší highlight je však čivava Vasil, a jeho zabijácké štěkání a zarputilá nenávist k malým dvounožcům, kterého pořídil Tomáš jako domácího obranáře 😀


Co mě zaujalo na internetu:

Knihobot.cz – Prošel jsem si seznam knížek, které si chci přečíst nebo potřebuju k práci  a využil knihobota aby mi je donesl. Je to jednoduchá internetová stránka, takové tržiště, kde se dají sehnat knihy stejně jako v antikvariátu. Další stránka, kde stojí za to se poohlédnout je trhknih.cz, ale na knihobotovi my vyhovuje dostupnost výdejních míst a pohodový způsob vyhledávání. Knihy staré i nové, nebo nechtěné se tam dají sehnat někdy za velmi nízký peníz.


Co čtu:

1984 – George Orwell: Dlouho jsem jí odkládal hlavně proto, že Rebel ve mě prostě „nebude číst povinou četbu”. Možná je to tím, že s nástupem AI do všech oborů se hrozba Orwellova světa vkrádá do obýváku každého z nás. Knihu jsem pořídil na kinobotovi společně v balíčku s dalšími tituly – Ekonomie dobra a zla, Zlatá doba měst českých, Čeština krok za krokem – v anglickém originále. Jazyk čtyřicátých let 20 století už mi příjde zastaralý, Orwell nadužívá básnické výrazy a nutí mě rozšiřovat si anglickou slovní zásobu. 9/10 celá recenze na goodreads (CZE).


Co poslouchám:

Podcast: Sam Harris – making sense (ENG) – Proč není morálně srovnatelné usmrcování v rámci jihadu a usmrcování v rámci odvetné operace.

Tradiční čínská hudba: Na čínský nový rok jsme si k hraní pustili i tradiční čínsou hudbu. Bohužel jsem nenašel svou oblíbenou písničku 恭喜发财 gongxifacai co hráli u nás v supermarketu měsíc před novým rokem kohouta 2017 🙁


Co vařím:

Vzhledem k tomu, že v Číně není na čem a kde vařit – jo vím, že je to jako s běháním – tak jsem si trochu užil i tento můj koníček. Přidal jsem 2 dlouho odkládané recepty do Holistrovy kuchařkyPolévku z bílých fazolí a Vepřové kostky na žampionech. Pro bandu z pražského klubu IRL hraní DrD2 jsem pak uvařil Hongsaho niurou mian. Kromě toho padlo pár klasik jako thajská sladko-pálivá Ananasová rýže , vydatné Tofu s červenou čočkou a mrkví , indická bomba Channa masala a česká Holiklasika Pečené vepřové na mrkvi a celeru.

KMM