Categories
5X5

5X5 Saské Švýcarsko 2022

5X5 Saské Švýcarsko 2022

Ahoj vespolek,

škola skončila, a s výlety se roztrhl pytel, v dnešním oběžníku probereme některé z nich a kromě toho vám přináším novinky o tom co dělám, co čtu, na co koukám + recenze posledně zakoupeného outdorového vybavení.

Co dělám

Skončila škola, všechny závěrečné testy opraveny a SISU se se mnou rozloučila. Od příštího semestru už ze mě učitel češtiny na vysoké škole nebude. Hodně jsem toho procestoval, Děčínsko, Tachovsko i Pardubicko. Poprvé jsem na kole ujel 50km a poprvé jsem jsem se projel po Vltavě parníkem (CZE) a k tomu s celou rodinou. Nádherný letní měsíc plný radosti ze života. 


Co čtu:

David Gemmel – Legenda (CZE): Další léto a další nostalgie z let dávno minulých. Na všech červencových výletech mě doprovázel Druss se svou Snagou. Dárek od velmi dobrého přítele a letní oddechovka. Moje další postava se bude jmenovat Eldibar.


Co kupuji:

Slíbil jsem recenzi, tak tady je moje recenze třísezonního spacáku Warg 1200 microlite short (8/10) a karimatky Zulu Timi (7/10).

Warg se zatím osvědčil, v negližé v letních měsících ve stanu byl příjemně teplý při venkovní teplotě 15 stupňů. Karimatka je bohužel trochu dlouhá, potřebovala by o 15 čísel zkrátit, protože můj stan má mini rozměry (220 cm). Nafouknuta za 2 minuty a perfektní skladnost. Celkově hodnotím pozitivně až velmi kladně.


Kde cestuji:

Saské Švýcarsko (Mapy) – cyklovýlet na 4 dny po krásách Saského Švýcarska byl směsicí adrenalinu, nočního filozofování a hledání vlastních hranic. Kamarád z Německa mě pozval do kempu poblíž Bad Schandau (ENG) uprostřed krásných kopců a luk, ze kterého jsme vyráželi na pěší i cyklistické výlety do okolí.
10/10 za přežití chůze korytem horského potůčku a šplhaní proti proudu.

Gamecon 2022 (CZE) – Pardubice, 3 dny čisté radosti z hraní různých typů her. Tradičně jsem jedno dobrodružství v systému 13th age odvyprávěl (Na ostrov Nemrtvých). Od páteční pecky Rotblack Sludge v OSR systému Mork Borg (ENG) přes sobotní akční Mocboj až po nedělní karetní hru Sentinels of the multiverse (CZE) nebo pokec s lidmi z Putyky, vše bylo dokonalé. Serendipity v podobě náhodného přidělení Vítka na můj pokoj už byla jen třešnička na dortu:-) 10/10


Na co koukám:

DVTV: Pěšky po D1 – Vladimír 518  (CZE) – Od Penerů znám jen ten profláknutý song Praha, ale z Vladimíra se postupem času stal jeden z umělců, které stojí za to na české scéně sledovat. Jeho poslední projekt je fotoreportáž z procházky podél D1 a úvahy o civilizačních proměnách krajiny. V rozhovorech se bude muset ještě trochu naučit chodit a dávat pozor na formulaci protichůdných myšlenek do méně krkolomných souvětí. Za mě palec nahoru. 

Děkuji vám přátelé a kamarádi, že jste. Přivítám všechny vaše připomínky, pozdravy a přání. Na všechny maily odpovím;-)

KMM